Przemyślana aranżacja ogrodu potrafi sprawić, że będzie się on świetnie prezentował. Trzeba jednak pamiętać, iż należy się kierować nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale również funkcjonalnością. Czasami połączenie tych dwóch cech ze sobą może zająć nieco czasu, ale z pewnością poskutkuje wspaniałym efektem. O co konkretnie powinno się zadbać?

Podkreślić piękno rabatek

Spora ilość osób hoduje w swoim ogrodzie kwiaty, owoce oraz warzywa. Aby odpowiednio wyeksponować rabatki, warto zdecydować się na montaż płotków ogrodowych. Poszczególne modele różnią się między sobą wieloma parametrami, takimi jak:

  • materiał, z jakiego zostały wykonane (np. drewno, plastik, metal, wiklina, bambus),
  • wysokość i szerokość,
  • kolor oraz zdobienia.

Konkretny egzemplarz należy dopasować do aranżacji ogrodu oraz do jego wielkości. Jeżeli jest niewielki, to bardzo wysoki i szeroki płotek będzie się prezentował nieproporcjonalnie i odwracał uwagę od roślin. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy posiada się małe dzieci lub psy, a taka ozdoba ma również pełnić funkcję ochronną przed zniszczeniem kwiatów i warzyw. Wtedy należy wybrać stabilny, spory model. Ciekawe egzemplarze znajdują się chociażby na stronie internetowej http://robkat.pl/. Ogromną zaletą płotków ogrodowych jest to, że są niesamowicie łatwe w montażu. Niemalże każdy będzie w stanie samodzielnie je zainstalować, dzięki czemu nie trzeba za to płacić fachowcom.

Palisada jako element ozdobny

Właściciele większych ogródków mogą się również zdecydować na palisadę. Prezentuje się ona niezwykle elegancko i świetnie dopełnia praktycznie dowolna aranżację. Idealnie pasuje do obecnie bardzo modnych, minimalistycznych wystrojów. Tak jak w przypadku płotków ogrodowych, istnieje wiele rozmaitych modeli, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Najlepiej decydować się na produkty wysokiej jakości, cechujące się wytrzymałością. Sprawi to, że będzie się można cieszyć swoją palisadą przez bardzo długi czas. Dodatkowo, by wyznaczyć ścieżki w ogrodzie, warto zakupić kratkę trawnikową.