Co potrzeba do oglądania telewizji w jakości 4K?

Coraz więcej osób w czasie wolnym w ramach rozrywki wybiera możliwość oglądania filmów. Wraz z postępem technologicznym rosną wymagania osób, co do wyświetlanego obrazu. Chcąc zrelaksować się rodzinnie lub samotnie przed ekranem z filmem w świetnej jakości nie trzeba już wychodzić do kina. Wystarczy wybrać odpowiednią usługę, by móc cieszyć się telewizją 4K we własnym domu. 4K jest następcą 2K, opisuje ono rozdzielczość, która wynosi 4 tysiące pikseli umieszczonych w układzie horyzontalnym. Elsat proponuje telewizję kablową na Śląsku, która pozwala na relaksowanie się przed doskonałą jakością twoich ulubionych filmów.

Odpowiedni telewizor

By móc cieszyć się oglądaniem filmów w jakości 4K, potrzebna jest nie tylko odpowiednia oferta od operatora telewizyjnego. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiedni sprzęt. Koniecznie będzie zaopatrzenie się w telewizor, który sprosta wymogom 4 tysięcy pikseli umieszczonych w sposób horyzontalny. Powinien on mieć przekątną większą niż 42 cale. Mniejsze telewizory się nie sprawdzą. Różnica pomiędzy obrazem Ultra HD a Full HD będzie niezauważalna i nie da oczekiwanej satysfakcji.

Dostęp do kanałów 4K

Relaks przy filmach w jakości 4K nie gwarantuje jedynie odpowiednio dobrany telewizor. Trzeba dodatkowo zatroszczyć się o dostęp do kanałów oferowanych w jakości 4K. W tym celu warto wybrać firmę Elsat, która oferuje telewizję kablową w Bytomiu, Rudzie Śląskiej i innych miastach Metropolii. Proponowana przez nas telewizja w Rudzie Śląskiej daje dostęp do ponad 200 kanałów w jakości 4K. Zależy nam, by oferta była dostosowana do każdego klienta, dlatego jest dostępna zarówno dla budynków jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. W zależności od wybranego pakietu liczba kanałów w jakości 4K będzie różna. Najtańszy pakiet gwarantuje dostęp do 49 kanałów, a  najdroższy do 139. Chcemy, by nawet najbardziej wymagający klienci byli zadowoleni i śmiało mogli wybierać, na jaką rozrywkę w doskonałej jakości chcą postawić.

Satysfakcja z obrazu 4K

Odbieranie filmów w jakości 4K zależy nie tylko od telewizora o odpowiedniej przekątnej oraz dostępu do kanałów telewizyjnych czy najpopularniejszych platform streamingowych. To, co zapewni satysfakcjonujące doświadczenia to dobre łącze internetowe, które będzie miało rzeczywistą prędkość minimum 15 Mb/s. Oglądanie filmów w jakości 4K zajmuje bardzo dużo GB, dlatego warto zainwestować w przynajmniej dwukrotnie szybsze łącze. Elsat prócz dostępu do pakietów kanałów telewizyjnych jest dostawcą internetu światłowodowego na Śląsku. Warto też pamiętać, że korzystanie z sieci 4G do oglądania filmów w wysokiej jakości jest słabym pomysłem, dużo lepsze i efektywniejsze będzie zdecydowanie się na internet światłowodowy. Przy korzystaniu z usług operatorów cyfrowych lub satelitarnych do oglądania filmów w 4K będzie niezbędny odpowiedni dekoder. By móc w pełni cieszyć się filmami w 4K skorzystaj z ofert sprawdzonych dostawców internetu światłowodowego na Śląsku.