4 triki o tym, jak wymyślić moc dla swojej postaci!

Gdy byłeś mały, na pewno marzyłeś o tym, żeby latać, albo strzelać z rąk pajęczyną… Ale takie pomysły były oryginalne w ubiegłym wieku. Dziś istnieją setki, jeżeli nie tysiące rozmaitych postaci, które kreatorzy wyposażyli w wymyślne, nadludzkie umiejętności. Co zrobić, by stworzyć własny, oryginalny charakter, ale nie odgrzewać przy tym starych kotletów? Poznaj cztery triki, które Ci w tym pomogą!

1. Szukaj dziury w całym

Ucieczka z więzienia, gaszenie pożaru czy kradzież torebki – oto do czego przydają się nadludzkie umiejętności postaciom z komiksów! Na co dzień jednak nie spotykamy się z terrorystami czy przejawami wandalizmu. Możemy więc czerpać inspirację z własnych, nawet drobnych problemów. Chcesz zaprosić kogoś na randkę, ale wiesz, że na pewno ci odmówi? Może przydałaby się umiejętność wpływania na ludzi tak, by podejmowali decyzje sprzeczne z tym, czego chcą? A gdy nie możesz dosięgnąć do najwyższej półki po ulubione płatki śniadaniowe, fajnie byłoby nagiąć rzeczywistość, jak sprężynę, prawda?

2. Przekuj słabości w siłę

Ponieważ mamy skłonność do szukania swoich czy też cudzych wad, ten krok nie będzie trudny do wprowadzenia w czyn. Po pierwsze, musisz wziąć pod lupę jedną z czyichś słabości. Po drugie – obmyślić, jaki element do niej dodać, żeby stała się wyjątkowa. Dajmy na to, że masz tendencję do lenistwa i przez to śpisz całymi godzinami w biały dzień. Ale ten czas wcale nie byłby stracony, gdybyś to właśnie wtedy mógł się przenosić w każde miejsce, jakie sobie tylko wymarzysz! A ponieważ niekorzystnych cech charakteru istnieje mnóstwo, przykłady można by mnożyć…

Warto dodać, że teraz można nawet kopiować wygląd realnych postaci do gier. Wszystko za sprawą nowoczesnych aparatów i skanerów, które wykorzystuje m.in. Metahero, o czym więcej na www.naukowcy.pl.

3. Kopiuj-odwróć-wklej

Nasza trzecia metoda bazuje na wykorzystaniu stworzonych już postaci. Ale nie bój się – Twoi bohaterowie wcale nie muszą być przez ten zabieg nieoryginalni i nudni. Na czym polega metoda „kopiuj-odwróć-wklej”? Najpierw wybierasz któregoś ze znanych Ci charakterów i wypisujesz jedną z jego zdolności (np. Wolverine – wyostrzony węch). Następnie tworzysz przeciwieństwo danej umiejętności (super węch —> maskowanie zapachu). I tak właśnie Twój heros – czy też złoczyńca – dostaje nową super zdolność!

4. Moc od pierwszego spojrzenia

Załóżmy, że leżysz w swoim pokoju. Zmieniasz pozycję co pięć minut, ale to wcale nie sprawia, że do głowy napływają pomysły na nową umiejętność postaci, którą właśnie tworzysz. A mogłoby być inaczej, gdybyś ciut pobudził swoje szare komórki! Jak to zrobić w dosłownie każdym miejscu? Spójrz przed siebie, w bok, a może i do tyłu? Co jako pierwsze rzuciło Ci się w oczy? Być może na widok laptopa, w Twojej głowie zrodzi się idea przemieszczania przez elektronikę, albo wchodzenie do wirtualnego świata? A jeśli Twój wzrok padł na znienawidzony zeszyt do historii… co Ty na to, by dać swojemu bohaterowi moc przepisywania przeszłości na nowo? Tak oto dzięki prozaicznym przedmiotom mogą się zrodzić koncepcje, o których nigdy byś nie pomyślał!