Jaką obudowę wybrać do komputera?
Masz zamiar kupić nową obudowę do komputera? W takim razie przygotuj się na to, że przez zakupem musisz zwrócić uwagę na mnóstwo szczegółów, które mają wpływ na ostateczny wybór. Tylko z pozoru każda obudowa do komputera wygląda podobnie. Tak naprawdę chcąc mieć komputer z idealnie dopasowaną i estetyczną obudową, naprawdę trzeba choć trochę poznać ten temat.
Rozmiar obudowy i jej układ
Chcąc wybrać nową obudowę do komputera musimy wiedzieć, że liczy się przede wszystkim jej układ i wielkość. Dlatego nastawmy się na to, że musimy szczególną uwagę zwrócić właśnie na te dwa tematy. Po to, aby w środku zmieścić wszystkie podzespoły.
Chcąc wybrać obudowę musimy dopasować również jej układ. W tym przypadku producenci wyróżniają trzy rodzaje. Mowa o obudowie typu Tower, Desktop oraz kilkoma innymi, bardziej wyszukanymi kształtami. Najbardziej standardowa obudowa, a więc typu desktop, sprawdzi się przede wszystkim w komputerach biurowych. Komputery w takiej obudowie leżą po prostu płasko na podłożu.
A jeśli korzystasz z komputera, laptopa lub smartfonu do wysyłania wiadomości, sprawdź, jakie popełniasz błędy przy wysyłaniu e-maili.
Specjalne obudowy typu slim i mini
W ramach obudów specjalnych wyróżniamy m.in. obudowy typu Slim Tower, która cechuje się wąskim profilem, czy też obudowy typu ITX, która jest mała i może być umieszczona nawet na biurku, tuż obok monitora. Te obudowy są nie są oczywiście tak popularne jak obudowa Midi Tower, która jest najpopularniejszą obudową montowaną w komputerach.
Najczęściej stosowana obudowa Midi Tower
W dzisiejszych czasach wiele osób postanawia złożyć sobie nowoczesny komputer gamingowy. I to właśnie obudowa do komputera Midi Tower jest tam wykorzystywana. Obudowa tego typu jest pojemna, a jej wygląd naprawdę estetyczny. Oprócz tego producenci regularnie wprowadzają do nich wiele usprawnień, jak chociażby dodatkowe chłodzenie. Ceny takich obudów wahają się z reguły od 100 do 300 zł. Jednak szukając bardziej prostej obudowy znajdziemy również i taką poniżej 100 zł. Jak więc widać, w niewielkiej cenie można nabyć obudowę i złożyć komputer gamingowy z prawdziwego zdarzenia.