Jak Rozmieścić Dane z Pomocą Programowania Poznaj Sortowanie

Porządek to podstawa udanego biznesu. Wszyscy właściciele firm to wiedzą. Dokumenty w firmach to często stosy nieuporządkowanych danych. Warto poznać sposób, który umożliwi ich uporządkowanie. Można to robić na wiele sposobów np. rosnąco albo malejąco. Trudno sobie wyobrazić naukę języka obcego bez słownika uporządkowanego alfabetycznie.
Komputery też wolą uporządkowane dane, wtedy działają dużo szybciej. Ułatw sobie życie z programowaniem. Zyskaj czas i porządek w dokumentach. To znacznie poprawi finanse twojego biznesu.

Sorting to angielska nazwa takiego uporządkowania, czyli sortowania. Jest to proces segregowania lub rozdzielania zgromadzonych danych, rzeczy na poszczególne grupy. Grupy te mają pewne wspólne cechy, które sugerują, które dane powinny do nich przynależeć.
Siedzisz w pokoju pełnym dokumentów. Twoim zadaniem jest je posortować. Taki obraz był rzeczywistością wielu osób, które pracowały w biurach. Obecnie zamiast dokumentów porozrzucanych po pokoju, mamy je ułożone w komputerze. Komputer jednak też potrzebuje czasu. Dlatego jako programista wiesz, że potrzebne jest tobie zastosowanie algorytmu sortowania.
W programowaniu jest to proces ustawiania obiektów w odpowiednim porządku. Dlatego według Knutha proces ten jest porządkowaniem – ordering, a nie sortowaniem. Jednakże etymologia słowa porządkowanie sprawia, że komputerowcy i tak używają słowa sortowanie.

Dawniej pewnie siedziałbyś nad dokumentami do nocy. Obecnie dzięki znajomości programowania i komputerów, uporządkowanie danych zajmuje Ci co najwyżej 8 godzin, jeśli pula dokumentów jest naprawdę duża. Ah, no tak, jeszcze do tego ty siedzisz i klikasz od czasu do czasu parę komend, a nie wertujesz kartki w poszukiwaniu odpowiednich cech wspólnych. Jak widzisz programowanie znacznie ułatwia życie.

Źródło: D.E. Knuth Sztuka programowania