Jeden bit Pamięci przemienił się w Wielkie Dane Opowieści Finansowych

Jeden bit Pamięci przemienił się w Wielkie Dane

Nośniki danych, kto współcześnie o nich nie słyszał? Każdy z nas miał kiedyś taki nośnik i nawet z niego korzystał, a może korzysta nadal. Wolimy rozmawiać w cztery oczy, jednak pandemia pokazała, że bity pamięci bywają niezastąpione w komunikacji. Świadomość tego jak technologia wzbogaca naszą wiedzę o świecie i innych osobach, pozwala cieszyć się każdym dniem.

Masz w swojej branży wyjątkowe złoto, to właśnie dane budują całą branżę technologii informatycznej. Słuchanie o tym jak działa komputer sprawia, że czujesz przebłysk – mógłbyś uczyć się informatyki. Zabierz się więc za kilka ciekawostek, które przybliżą tobie historię tej fascynującej przygody. Oto one:

32 kilogramy może kiedyś uratować pamięć o tobie. Pamięć ferrytowa z 1970 roku pokazywała jak działa wirtualna pamięć, zapisywana na taśmach i innych nośnikach danych. Komputery Odra to żywe muzeum przetwarzania takich danych. Finanse dla ciebie i twoich bliskich są na wyciągnięcie ręki. Każdy lubi inspirować się udanym życiem kogoś innego. Wyobraża sobie wtedy, że to jest właśnie on – tak działa identyfikacja.

Jak widzisz ta opcja może tobie pomóc w zapisywaniu tego, co jest dla ciebie ważne. W ten sposób przyszłe pokolenia zobaczą jakiego mieli przodka. Opowiedz o sobie i nagraj swoje przemyślenia na nośnik danych. Ludzie uwielbiają słuchać o dawnych czasach i o tym jak osiągać wielkie rzeczy. Takie właśnie jak twoje życie. Jakie są największe radości twojego życia? Skup się na tym co emocjonalnie ważne, a zobaczysz jak takie nagrania mogą wiele dobrego wnieść do życia innych. Jeśli niedawno zdarzyło się coś wyjątkowego to opowiedz o tym na nośniku danych. Napisz nową historię swojego życia, opierając się na własnych wspomnieniach. Prawda, że taka wizja jest piękna? Pomyśl o tych ludziach, którzy dzięki takiej historii budzą się rano i chcą żyć. Nośniki danych umożliwiają naprawdę wiele dla każdego, kto po nie sięgnie.

Unikalne nośniki danych były kiedyś współczesnym i modnym sposobem na zapis informacji o sobie i świecie. Robiły niesamowitą furorę. Mogłeś nagrać swoje pliki w formie pisanej i cieszyć się, że jesteś ktoś. Taka postawa zarobi dla ciebie większe finanse niż niejedna firma.
Jeden bit pamięci przemienił się w Wielkie Dane o Tobie. Zbiór takich drobnych informacji o świecie, tekstów na temat Ciebie i tym podobnych rzeczy, które zapisano na nośnikach danych, mógłby dzisiaj nie zmieścić się w dużej willi.
Tak jeden bit pamięci zamienił się w miliardy i nieskończenie wiele bitów, a nawet bajtów. Każdy z nas wykorzystuje je na co dzień do komunikowania się z innymi ludźmi. Zabierz się za zostawianie śladów dla innych, osób z przyszłości, które kiedyś odkryją kim byłeś.