6 najciekawszych premier gier na PC w styczniu 2022 roku

Rok 2022 rozpocznie się z wielkim przytupem. Pierwsze miesiące przyniosą wiele rewelacyjnych produkcji, które zachwycą graczy. Czas przygotować komputery i wyszykować się do wirtualnej przygody!

Co nowego przyniesie styczeń 2022 roku?

Tym razem znajdą coś dla siebie fani gier fantasy, mrocznych klimatów, science fiction oraz pozycji stawiających na ekonomię. Prawdziwa podróż dopiero się rozpocznie.

God of War

Czwarta odsłona niezwykle popularnej serii nastawionej na widowiskową walkę pełną lejącej się krwi oraz efektownych zmagań z potężnymi bossami. Gracz w cieli się w postać Kratosa, który w poprzednich częściach zniszczył Olimp, a teraz wędruje na północ w poszukiwaniu wytchnienia i spokoju. Na miejscu poznaje miłość swojego życia, a owocem związku jest młody Atreus. Niestety żona Kratosa umiera, a mężczyzna wyrusza wraz ze swoją latoroślą w celu wysypania prochów zmarłej. Okazuje się, że droga jest niebezpieczna i pełno na niej bestii znanych z nordyckich legend. Wojownik musi zadbać o bezpieczeństwo swojego syna, bezpiecznie dotrzeć do celu i wypełnić swoją misję. Utrudnienie jest fakt, że Kratos zmuszony będzie do poniesienia konsekwencji swoich dawnych uczynków, a buzujący w jego sercu gniew i żałoba mogą popchnąć go do drastycznych decyzji.

Blackwind

Coś dla graczy zafascynowanych mechami bojowymi i klimatem science fiction. Tytuł pozwala zasiąść za sterami potężnej maszyny i ruszyć do walki z hordami potworów. Akcja rozgrywa się na planecie Medusa-42 będącej źródłem cennych dla ludzkości surowców. Głównym bohaterem historii jest nastolatek poszukujący swojego ojca. Do swojej dyspozycji ma prototypowego mecha wyposażonego w sztuczną inteligencję, czyli tytułową Blackwind.

Weird West

Alternatywna i pełna mroku interpretacja Dzikiego Zachodu widziana w rzucie izometrycznym. W tym świecie fantasy można sterować jedną z kilku dostępnych postaci, a wybór ten będzie znacząco wpływał na rozwój fabuły. Nie bez znaczenia są także podejmowane przez gracza decyzje, od których zależy kształt świata, losy napotkanych postaci oraz zakończenie historii. Pomiędzy moralnymi wyborami nie zabraknie również emocjonujących walk z legendarnymi bestiami, poszukiwania skarbów oraz prób odkrycia tajemnic skrywanych przez niedostępne pustkowia.

Wanderer

Niezwykle oryginalny tytuł, w którym gracz będzie miał wpływ na kształtowanie się świata. Kto by nie chciał zmienić biegu wydarzeń znanych z historii?
Rozgrywka rozpoczyna się w 2061 roku, kiedy świat stoi na krawędzi zagłady. W tej dystopijnej przyszłości gracz będzie sterować Asherem Neumannem wchodzącego w posiadanie obdarzonego świadomością zegarka imieniem Samuel. Z jego pomocą możliwe stanie się wędrowanie w czasie. Bohater wyruszy w podróż do czasów najważniejszych wydarzeń z dziejów ludzkości, aby zapobiec kataklizmowi. Jak będzie wyglądać przyszłość, kiedy Asher zacznie odkrywać tajemnice Majów, weźmie udział w pierwszym locie na księżyc czy pozna Nikola Teslę i pomoże mu w badaniach nad elektrycznością.

The Kids We Were: Complete Edition

Popularny tytuł na urządzenia mobilne trafi teraz na PC. Miłą wiadomością jest fakt, że zostaną z niego usunięte wszelkie reklamy oraz mikropłatności.
Akcja rozgrywa się po roku 1980 w Japonii, a gracz steruje chłopcem przeprowadzającym się z matką na obrzeża Tokio. Miasteczko Kanami jest sennym miejscem, gdzie czas płynie spokojnie i nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Chłopak szybko nawiązuje nowe znajomości i eksploruje nowe miejsca. Nikt nie wie, że jego celem jest odnalezienie ojca, a pomocny w tym może być znaleziony notatnik wspominający o siedmiu lokalnych tajemnicach.

GearCity

Rozwinięta gra ekonomiczna dla fanów motoryzacji. Prowadząc firmę należy skupić się na oczekiwaniach klientów. Oznacza to wznoszenie fabryk i salonów samochodowych, dbanie o marketing, a także dostosowywanie się do dynamicznego rynku. Do obowiązków gracza należy również finansowanie kierowców wyścigowych, a także dostosowywanie się do obecnie panującej mody i wydarzeń historycznych. Wszystkie niezbędne informacje zawarte są w gazetach, które trzeba regularnie czytać.
Najprzyjemniejszym elementem rozgrywki jest własnoręczne projektowanie samochodów. Oznacza to nie tylko ich design, ale również dobieranie odpowiednich podzespołów takich jak skrzynia biegów, silnik czy zawieszenie. O informacjach dotyczących sukcesu lub porażki projektu będzie można dowiedzieć się ze wspomnianych gazet.

Premiery gier na PC w 2022 roku

Zapowiada się, że rok 2022 będzie prawdziwą gratką dla graczy. Premiery licznych gier AAA z pewnością zachwycą i podbiją serca, a także będą doskonałym sposobem na spędzenie długich wieczorów. Oczekiwane tytuły już budzą wiele emocji, a atmosfera z każdym miesiącem będzie coraz gorętsza!